Ar keturkojai serga cukriniu diabetu?

Ar keturkojai serga cukriniu diabetu?

Atsakymas - ne tik žmonės bet ir jų augintiniai serga cukriniu diabetu!

Mes ir mūsų gyvūnai esame sveiki tol, kol organizmo ląstelės tinkamai reaguoja į insuliną.

Diabetas tai organizmo būklė, kai gliukozės (cukraus) kiekis kraujyje yra nestabilus. To priežastys gali būti įvairios:

  • kasos gaminamo hormono insulino trūkumas t.y. pačios kasos nepajėgumas gaminti pakankamą insulino kiekį
  • kasos gaminamo hormono insulino neefektyvumas
  • organizmo ląstelių nejautrumas insulinui

Negydant diabeto, organizmas pradeda skaidyti riebalus ir baltymus energijai gauti, gyvūnas gali valgyti daugiau, bet vistiek mesti svorį, gali vemti, netenka vandens, vėliau atsiranda depresija, judėjimo funkcijos sutrikimai, gali ištikti koma ar net mirtis. Nutukę ir vyresni gyvūnai yra didesnės rizikos grupėje. 

Katėms ypač dažna diabeto priežastis - atsparumas insulinui, dažnai susijusi su antsvorio problema bei neteisingo šėrimo problema.

Diagnozavus diabetą, visada skiriama speciali dieta, kuri augintiniui yra ir maistas ir vaistas - svoris krenta palaipsniui ir be streso, dėl specialaus pašaro komponentų santykio organizmui lengviau reguliuoti gliukozės kiekį. Net nedidelis svorio sumažinimas gali padidinti jautrumą insulinui ir yra puiki diabeto kontrolės ir būklės palengvinimo priemonė. 

Jei Jūsų gyvūnas pradėjo daugiau nei įprasta gerti ir šlapintis, ėda daugiau, bet meta svorį, krepkitės į mūsų veterinarijos gydytoją - būtina atlikti kraujo ir šlapimo tyrimus bei įvertinti būklę.


Vet1 veterinarijos klinikoje turime visą reikalingą įrangą ištirti Jūsų augintinio kraują ir šlapimą. Konsultuojame gyvūnų mitybos klausimais, diagnozuojame ir gydome. Kviečiame pasirūpinti savo augintinio sveikata!


Vet1 veterinarijos klinikos informacija:

Žemynos g. 30, Vilnius
I-VII: 9 - 21
86 716 9828

NAUJIENLAIŠKIS

Nori pirmas sužinoti geriausius pasiūlymus ir akcijas? Užsisakyk mūsų naujienlaiškį