Dekoratyvinių triušių mityba, ką reikia žinoti?

Dekoratyvinių triušių mityba, ką reikia žinoti?

Dekoratyviniams triušiams lygiai taip pat kaip ir kitiems augintiniams būtina visavertė ir subalansuota mityba, kuri ir yra pagrindas augintinio gerai savijautai bei sveikatai. Dekoratyvinių triušiukų mityba susideda iš keletos komponentų: grūdų, daržovių, žolės ir šieno, taip pat svarbu nepamiršti vandens ir maisto papildų, kurie ypač svarbūs šėrimosi laikotarpiu ir žiemą. 

Keletas svarbiausių aspektų į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis pašarus:

  1. Analitinių sudedamųjų dalių kiekis: žalios ląstelienos ne mažiau nei 22%, baltymų ne daugiau nei 14-16%, riebalų iki 1% ir kalcio taip pat iki 1%.
  2. Jauniems triušiukams reikalingas didesnis maistinių medžiagų kiekis, todėl ir suvartojamo maisto kiekis turi būti didesnis. Tai ypač svarbu kaulų ir raumenų vystymuisi, kol triušiukas yra augantis. Triušiui pasiekus 7-12 mėnesių amžių, paruošto pašaro kiekį reikėtų palaipsniui sumažinti.

Šienas ir vanduo - svarbiausios triušio mitybos sudedamosios dalys. Jie labai svarbūs žarnyno raumenų tonusui ir peristaltikai, padeda iš žarnyno pašalinti plaukų gumuliukus, kurie susidaro triušiams laižant kailiuką.

Šienas - pagrindinis maistas triušiams, jis yra pats svarbiausias maisto raciono komponentas. Juo reikia šerti triušius kasdien, duoti tokį kiekį, kokį triušis gali suvalgyti per dieną. Kokybiškas šienas yra sausas, kvapnus, malonios žalios spalvos. Šiuo metu šieno galima įsigyti labai įvairaus, nuo visiškai paprasto žolės šieno iki šieno papildyto įvairiomis žolelėmis ir skoniais, pvz.: šienas su morkomis, kiaulpienėmis, ramunėlėmis ir pan. Tad belieka išsirinkti, kurie skoniai labiausiai patinka Jūsų triušiukui.

Vanduo kaip ir šienas yra be galo svarbus triušių mityboje. Vandens triušiai išgeria daug, todėl svarbu pasirūpinti tinkamo dydžio gertuve ir prižiūrėti, kad triušis vandens turėtų nuolatos. Vandenį būtina keisti kiekvieną dieną, o gertuvę reikia kas kas rytą išskalauti karštu vandeniu, kad joje nesikauptų bakterijos.

Paruošti pašarai taip pat yra svarbūs triušių mityboje, nes juose yra reikiamų medžiagų, kurių vien tik iš šieno triušis negaus.  paruoštų pašarų sudėtyje yra grūdų, daržovių ir žolės, kurie būtini sveikam organizmui. Tačiau būtina laikytis nurodytų šėrimo normų, nes per daug tokių pašarų arba šeriant vien tik jais, triušis gali pradėti tukti, gali atsirasti problemų su virškinamuoju traktu. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į šių pašarų sudėtį, kurioje neturėtų būti džiovintų vaisių, žirnių ir riešutų. Šiuo metu galima įsigyti įvairių paruoštų pašarų, jie gali būti įvairių sudėčių ir formų (granuliuoti, negranuliuoti), todėl svarbu pasirinkti geriausią variantą pagal sudėtį ir labiausiai Jūsų triušiui patinkantį pagal skonį.

Maisto papildai triušiams taip pat gali būti reikalingi. Dažniausiai padidėjęs poreikis įvairių vitaminų ir mineralų yra šėrimosi laikotarpiu, žiemos metu ir nėštumo bei laktacijos metu. Maisto papildus reikėtų rinktis tik tokius, ant kurių pakuotės nurodoma, jog tinka triušiams arba tik tuos papildus, kuriuos rekomenduoja veterinarijos gydytojas. Kartais gali prireikti maisto papildų - pastų skirtų plaukų gumuliukų iš žarnyno pašalinimui, tai aktualu gali būti tuomet, kai triušis neėda pakankamai šieno arba iš viso jo atsisako.

Skanėstai dekoratyviniams triušiams. Kas nenori palepinti savo mylimų augintinių? Skanėstų pasirinkimas triušiams ypač gausus - lazdelės, džiovintos daržovės, vaisiai, įvairios žolės ir žolelės. Prie skanėstų taip pat būtų galima priskirti ir šviežias daržoves bei vaisius. Skanėstais dažnai lepinti augintinio nereikėtų, užtenka vos keletos kartų į savaitę ir gana mažo kiekio.

Apie triušių mitybą labai svarbu žinoti ir tai, kad ji yra kiek kitokia nei kitų graužikų, pavyzdžiui, jūrų kiaulyčių. Dėl šios priežasties, tai kas galima jūrų kiaulytėms, gali būti nuodinga triušiams ir atvirkščiai. Savo triušiuką drąsiai galite palepinti bananais, bazilikais, brokoliais, kriaušėmis (be odelės ir kauliukų), žemuogėmis, nedideliu gabalėliu meliono, braškėmis, morkomis, persikais, kiaulpienėmis (tinka ir lapai, ir žiedai), ridikėlių lapais, krapais, špinatais, juodųjų serbentų lapais, arbūzais, artišokais, dobilais, avietėmis (lapai, stiebai, uogos), agurkais, pomidorais, mėlynėmis. Dekoratyviniams triušiams neduokite abrikosų, rugiagėlių, akacijų, begonijų, vyšnių uogų ir lapų, dumblių, gvazdikų, garstyčių, hiacintų, irisų, figmedžių, lauro lapų, kanapių, aguonų, saulučių, narcizų, pomidorų lapų, snieguolių, chrizantemų, našlaičių, tulpių, avokadų, rūgštynių.


Paisrūpinkite tinkama savo augintinio mityba, kad jis būtų sveikas ir gyvybingas. 

NAUJIENLAIŠKIS

Nori pirmas sužinoti geriausius pasiūlymus ir akcijas? Užsisakyk mūsų naujienlaiškį