Ką būtina žinoti apie augintinio mityba?

Ką būtina žinoti apie augintinio mityba?
Neabejojame, kad Jūsų augintiniui patinka valgyti maistą tiesiai nuo Jūsų lėkštės. Bet vien todėl, kad jam tai patinka, dar nereiškia, kad jam tai naudinga.

Dėl maisto likučių nuo stalo, Jūsų augintinis gali priaugti papildomų kilogramų ir nutukti, atsirasti pilvo skausmai ar pasireikšti alergija.

Katės ir šunys turi skirtingą kalorijų poreikį. Pavyzdžiui:

  • 4,5 kg katei reikia tik 200 kalorijų per dieną
  • 23 kg šuniui reikia nuo 700 iki 900 kalorijų
   • O dar didesni šunys gali suvalgyti ir iki 1350 kalorijų
   Subalansuotai mitybai būtinos šios medžiagos:   Baltymai

   Šunys natūraliai linkę mėgti maisto produktus, kuriuose yra daug baltymų. Katės yra kilusios iš medžiotojų, taigi jos yra natūralios mėsėdės.

   Baltymai yra svarbūs ląstelių augimui, raumenų atstatymui ir bendrai kūno priežiūrai.

   Gyvūninės kilmės baltymai turi visas gyvūnams būtinas amino rūgštis. Taurino aminorūgštis yra ypatingai svarbi katėms - regėjimui, širdžiai ir gebėjimui daugintis.

   Riebalai

   Jie yra didžiausias energijos šaltinis Jūsų augintinio racione. Viename grame riebalai turi daugiau nei dvigubai daugiau energijos nei baltymai ar angliavandeniai.

   Jie teikia nepakeičiamas riebalų rūgštis, kurių šuns ar katės kūnas negamina pats. Be to, riebalai daro jūsų augintinio maistą dar skanesnį (bent jau jiems).

   Angliavandeniai

   Angliavandeniai tiekia energiją, padeda palaikyti virškinimo trakto sveikatą ir daro įtaką reprodukcijai. Skaidulos yra angliavandenių rūšis, subalansuojanti Jūsų keturkojo žarnyne esančias bakterijas.

   Maistas, kuriame yra daug skaidulų, nėra tinkamas jaunoms katėms ir šunims, kurie vis dar auga. Jų energijos poreikis yra didelis, todėl jų racione turėtų būti daugiau riebalų ir baltymų.

   Vitaminai ir mineralai

   Šunys ir katės turi gauti vitaminų ir mineralų iš savo raciono. Jei maitinsite augintinį subalansuota baltymų, riebalų ir angliavandenių dieta, jie gaus viską, ko jiems reikia.

   Vitaminų papildai paprastai nereikalingi, nebent Jūsų veterinaras paskiria juos vitamino trūkumui gydyti.

   Vet1 veterinarijos klinikos informacija:

   Žemynos g. 30, Vilnius
   I-VII: 9 - 21
   86 716 9828

   NAUJIENLAIŠKIS

   Nori pirmas sužinoti geriausius pasiūlymus ir akcijas? Užsisakyk mūsų naujienlaiškį