Patarimai, kaip išsirinkti tinkamas vedžiojimo priemones

Patarimai, kaip išsirinkti tinkamas vedžiojimo priemones

Dažnai sulaukiame klausimų: kokį antkaklį ar petnešas rinktis? Koks pavadėlis tinkamiausias? Tad mūsų vaistininkai pataria, kaip lengviau išsirinkti vedžiojimui skritas priemones.

Antkaklis - būtinas kiekvienam šuniui, ar katei, kuri eina į lauką, jie gali būti skirtingi priklausomai nuo veislės, gyvenimiškos situacijos ar dresūros reikalavimų. Prie antkaklio galima prisegti žetonus su kontaktais, jei augintinis kur nors nuklystų. Taip pat antkaklis yra  reikalingas augintinį lauke vedžiojant su pavadėliu. Renkantis antkaklį svarbu žinoti keletą patarimų:

  • Antkaklis turėtų būti 2-3 cm ilgesnis už kaklo apimtį, kad augintinis galėtų laisvai jaustis.
  • Uždėjus antkaklį už jo turi tilpti du Jūsų pirštai, taip uždėtas antkaklis neverš kaklo ir augintinis jo nepames.
  • Mažoms ir trumpesnio kailio veislėms rekomenduojama rinktis plonesnius antkaklius, o didelėms veislėms bei ilgo kailio šunims - platesnius. 

Petnešos - leidžia lengviau valdyti augintinį, vystyti jo jėgą bei ištvermę, o net ir stipriai šuniui įtempus pavadėlį, jis nebus smaugiamas.  Petnešos gali būti naudojamos įvairiems tikslams: kasdieniniams pasivaikščiojimams, sportiniams užsiėmimams ar tarnybiniam darbui. Petnešos šunims būna kelių tipų: užsegamos ir uždedamos. 

  • Užsegamas petnešas uždėti užtrunka ilgiau, nes yra daugiau sagčių, kurias reikia užsegti, tačiau šios petnešos yra patikimos ir saugios, iš tokių petnešų augintinis neišsineria, o augintinio valdymas ypač patogus.
  • Uždedamos petnešos dažniausiai turi vieną sagtį, tad jas greitai ir patogiai uždėsite. Tokios petnešos dažnai naudojamos nuo tempimo, nes jų priekinis dirželis fiksuoja pečius ir neleidžia augintiniui tempti. Tačiau iš šių petnešų augintinis gana lengvai gali išsinerti.

Renkantis petnešas, svarbu išsimatuoti augintinio krūtinės ir kaklo apimtį, rinktis 2-3 cm didesnes nei apimtis, tuomet augintinis galės laisvai judėti.

Pavadėlis - miesto augintiniams privalomas aksesuaras, kuris padės apsaugoti tiek augintinį, tiek aplinkinius nuo tam tikrų pavojų. Vedžioti augintinį su pavadėliu patogu, galima jį lengvai valdyti ir mėgautis pasivaikščiojimu. Renkantis pavadėlį svarbu žinoti augintinio svorį, taip bus galima išsirinkti tinkamą pavadėlį, kuris nenutruks. Pavadėliai būna automatiniai ir neautomatiniai.

  • Automatiniai pavadėliai dažniausiai skirti pasivaikščiojimams, jie patogūs, nes reguliuojasi jų ilgis, augintinis gali gana laisvai judėti didesniu perimetru aplink jus. 
  • Neautomatiniai pavadėliai gali būti įvairių rūšių: medžiaginiai, odiniai, grandinėlės, vieno ilgio arba reguliuojamo. Dažniausiai šiuos pavadėlius renkasi jauniems šuniukams, dresūros metu, tarnybai ar norint geriau valdyti augintinį.

Svarbu tiek antkaklį ar petnešas bei pavadėlį rinktis pagal savo augintinio dydį bei svorį, nemažiau svarbu žinoti paskirtį, kuriai bus reikalinga, kad tiek Jūs, tiek Jūsų augintinis jaustųsi patogiai.

NAUJIENLAIŠKIS

Nori pirmas sužinoti geriausius pasiūlymus ir akcijas? Užsisakyk mūsų naujienlaiškį