Sveikas graužikas. Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Sveikas graužikas. Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Smulkūs graužikai, tokie kaip trušiai, jūsų kiaulytės, žiurkėnai, žiurkės, degu ir kiti, nenusileidžia savo populiarumu šunims ar katėms. Daugelis galvoja, kad graužiku rūpintis paprasčiau, tačiau ar taip yra iš tikrųjų?

Graužikais reikia rūpintis taip pat kaip ir šunimis ar katėmis, nuo to priklauso Jūsų augintinio sveikata bei ilgaamžiškumas. Tad į ką svarbu atkreipti dėmesį, kad Jūsų graužikas būtų sveikas?

Prieš įsigyjant graužiką, pasidomėkite, kokių priežiūros priemonių reikės: narvelis, namelis, bėgimo ratelis, dubenėliai, gertuvė, žaislai. Įsigydami vadovaukitės rekomendacijomis, skirtomis būtent Jūsų augintiniui, kad jis jaustųsi gerai.

Pasirūpinkite aukštos kokybės, visaverčiu pašaru. Tinkamas ir subalansuotas pašaras padės palaikyti gerą augintinio sveikatą.

Ne tik maistas yra svarbu, bet ir kraikas: į narvelį rinkitės natūralų, aukštos kokybės kraiką, kuris nedirgins Jūsų augintinio ir padės neutralizuoti kvapus.

Švara yra labai svarbu, tad laiku valykite narvelį, pakeiskite kraiką. Kas dieną išplaukite maisto dubenėlius ir gertuvę, pakeiskite vandenį.

Pasidomėkite ar augintiniui reikalingi papildomi papildai prie pašaro. Pavyzdžiui, jūrų kiaulytėms būtinai reikia papildomai duoti vitamino C.

Kai kuriuos graužikus, pavyzdžiui, triušius, svarbu paskiepyti nuo užkrečiamųjų ligų, apsilankykite pas veterinarijos gydytoją ir atlikite vakcinaciją.

Saugokite graužikus nuo skersvėjo, streso bei išgąsčio - tai vienos iš pagrindinių priežasčių dėl ko augintinis gali susirgti.

Pasirūpinkite augintinio saugumu namuose, nepalikite atidaryto narvelio, jei jis stovi aukštai ar Jūsų nėra namuose, paslėpkite laidus bei kitus daiktus, kuriuos palaidas graužikas gali sugraužti ir susižaloti. 

Nustatykite tam tikras taisykles, kurių namuose laikysitės visa šeima, pavyzdžiui, kada galima paleisti laisvai pabėgioti namuose, kokį maistą galima duoti ir pan., paaiškinkite vaikams, kad graužikas toks pats gyvūnas kaip šuo ar katė ir neleiskite jo skriausti.

Visais augintiniais būtina pasirūpinti tinkamai, nesvarbu tai šuo, katė ar graužikas. Jiems visiems reikalinga mūsų meilė.

NAUJIENLAIŠKIS

Nori pirmas sužinoti geriausius pasiūlymus ir akcijas? Užsisakyk mūsų naujienlaiškį